zavolajte zadarmo
+420 800 114 947

Ceny elektriny a plynu vyleteli hore!

Ceny elektriny a plynu pravidelne rastú a v priebehu minulého roka vzrástli dokonca o viac ako polovicu. V tomto roku bola situácia podobná a zvyšovanie cien sa má podľa väčšiny prognóz prejaviť i počas nasledujúcich rokov. Stúpajúca tendencia je viditeľná nielen u nás, ale aj v celej Európe.

Najmä z toho dôvodu by malo byť pre domácnosti čím ďalej dôležitejšie zateplenie okien a výmena skiel, keďže každým rokom ušetria väčší obnos peňazí.   

Ako spotrebu energií znížiť?

Aj napriek striedmemu nakladaniu s elektrinou sa pritom väčšine domácností často nedarí znížiť spotrebu energií a výdavky na ňu im nepretržite rastú. Je potrebné zvážiť alternatívne riešenia, ktoré umožňujú úsporu energií v dome alebo byte. Stúpajúca tendencia cien plynu a elektriny by vás mala viesť k otázke, či je možné úspory tepla dosiahnuť aj iným spôsobom. Úspory z kúrenia, ktorých docielite zateplením okien a výmenou skiel, sú totiž bezpochyby jednou z možností, ako ušetriť vynaložené peniaze.

Tepelné úniky v dome vás môžu pripraviť o stovky eur ročne

Začudujete sa vždy, keď dostanete faktúru za energie? Únik tepla (tepelné úniky) vás môže stáť nemalý finančný obnos. Podľa našich skúseností sú najväčšie tepelné úniky cez nekvalitné a zastarané zasklenie okien a ďalší nemalý únik tepla sme pri meraní v interiéroch zaznamenali i okolo okien.

Úniky tepla, ktoré dosahujú nezanedbateľne významných hodnôt, vás ročne stoja viac ako 300€. Už po prvom roku od presklenia okien budete príjemne prekvapení úsporou tepla, pričom na energiách môžete pri inštalácii izolačných skiel ušetriť v rádoch niekoľko stoviek eur ročne.

Potrebujete poradiť, ako zvýšiť úspory energie? Dohodnite si informatívnu, nezáväznú a bezplatnú návštevu technika priamo u vás doma.       

Alebo nám rovno zavolajte na bezplatnú infolinku:   +420 800 114 947

Návratnosť investície

Do výpočtu návratnosti investície sa premietajú rozmery okna, šírka rámu, typ strechy, výška podkrovia, materiál muriva, súčasná tepelná izolácia a mnoho ďalšieho.

Ak vás zaujíma návratnosť investície do výmeny skiel, je potrebné brať do úvahy predovšetkým cenu presklenia a cenu za kWh energie. Popri mnohých iných typoch okien presklievame najčastejšie zdvojené či špaletové (kastlové) okna alebo eurookná či plastové okná.

Návratnosť investície býva spravidla 5-10 rokov. Čo to znamená? Peniaze sa vám za krátku dobu vrátia späť a vy sa nielenže budete tešiť zo získania vynaložených financií späť, ale tiež budete z investície profitovať i v ďalších rokoch. Práve vďaka tomu máme tisíce spokojných zákazníkov. 

Zaujímajú vás konkrétne čísla? Tak napríklad zákazníkovi, ktorý si u nás nechal preskliť zdvojené a špaletové okná, sme ušetrili viac ako 300€ ročne a klient, ktorý si u nás objednal výmenu skiel v plastových oknách a eurooknách, sa radoval z ročnej úspory viac ako 350€. Za takú sumu si pritom môžete dopriať 8 dňovú dovolenku all inclusive v Bulharsku, Turecku alebo tiež Rakúsku a Chorvátsku.

Nikola Podhorná
Nikola Podhorná
Spýtajte sa na čokoľvek alebo nám napíšte pre bezplatnú návštevu technika:
Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov.
Izolačné dvojsklá
Dnes zľava 30%
pri odoslaní
formulára
Návšteva naším technikom
je u vás úplne zadarmo.
Pripravíme vám kalkuláciu
rýchlo a nezáväzne.

Copyright © 2024 - Rosenie okien EU - Tento web používa cookies. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas. Zásady ochrany osobných údajov.

Realizácie vykonávame po celej SR najmä: Bratislava, Trenčín, Žilina, Ružomberok, Poprad, Zvolen, Nitra, Nové Zámky, Lučenec, Trnava, Dunajská Streda, Levice, Piešťany, Martin, Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica, Prievidza, Topolčany, Levice, Považská Bystrica, Senec.