zavolajte zadarmo
+420 800 114 947

Časté otázky

Je vami ponúkaná návšteva technika naozaj bezplatná a nezáväzná

Áno, je nezáväzná, vždy a bez výnimky. Naši technici sú odborníci, ktorí vás navštívia kdekoľvek v Českej republike alebo na Slovensku a to úplne zadarmo. Pri nezáväznej a bezplatnej návšteve sa vám dostane nielen posúdenia rámov okien, ale technik vám navrhne i ideálne riešenie zatepľovania okien na mieru podľa vašich finančných možností.

 

Ak objednám, za ako dlho bude presklenie okien realizované?

Ak sa po nezáväznej a bezplatnej návšteve technika rozhodnete na podpis záväznej objednávky, zákazku zrealizujeme približne do 3-6 týždňov. Všetko sa odvíja podľa náročnosti zákazky, ktorú vytvárame každému zákazníkovi na mieru.

 

Kde sa vykonáva výmena skla? Na mieste alebo okná niekam odveziete? 

Štandardne sa presklenie okien vykonáva vo vašej domácnosti alebo firme. Nemusíte sa však báť akéhokoľvek neporiadku. Výmena skiel prebieha bez búrania a naši pracovníci po montáži hrubý neporiadok upracú.

Máme bohaté skúsenosti i s náročnejšími zákazkami a jedinou výnimkou, kedy sa výmena skla nevykonáva na mieste, je renovácia okien frézovaním drážky pre vloženie skla (napr. v pamiatkových zónach).

 

Trvá presklenie okien dlho? Budem mať po výmene skiel v byte neporiadok? 

Výmena okien netrvá dlho, štandardne sa jedná o približne 20 minút (napr. pri výmene jedného kusa skla za moderné izolačné dvojsklo v plastovom okne).

Výmena skiel prebieha bez búrania a naši pracovníci po montáži hrubý neporiadok upracú. Zásadou našej spoločnosti je, že po sebe nikdy nezanechávame akýkoľvek neporiadok. Naši pracovníci po montáži hrubý neporiadok upracú.

 

Poskytujete pri výmene skiel záruku?

Samozrejme! Záruky sú podľa legislatívy 24 mesiacov, na neorosenie a nezaprášenie v priestore medzi sklami dvojskiel a trojskiel poskytujeme ale záruku v dĺžke dokonca 60 mesiacov!

 

Ako je to s pozáručným servisom, napríklad ak mi niekto rozbije namontované sklo?

Zákazníci sú pre nás na prvom mieste. Evidujeme si všetky zákazky, poznáme rozmery skiel našich zákazníkov a sme teda schopní vymeniť akékoľvek rozbité či prasknuté sklo

 

Máte prehľad o výrobcovi skiel a kvalite samotného skla?

Áno. Všetci naši dodávatelia sú expertmi vo svojom odbore. Sklenárstvo je našou špecializáciou, vieme, aké okná sú kvalitné a preto sa zameriavame na preverených československých výrobcov, ktorí môžu našim zákazníkom ponúknuť len tú najvyššiu kvalitu.

 

Môžem dať trojsklo do staršieho plastového okna? Nebude trojsklo príliš ťažké?

Ak máte v domácnosti staršie plastové okná, využite bezplatnú a nezáväznú osobnú návštevu nášho technika. Ten posúdi, či je konštrukcia okna vhodná pre inštaláciu trojskiel.

Naši technici sú jednotkou vo svojom odbore a ponúknu vám na mieru vždy to, čo bude pre vás najvýhodnejšie. Ak nebude najlepším riešením ťažké trojsklo, ponúknu vám napríklad špičkové dvojsklá Heat-Mirror® dosahujúce parametrov trojskiel pri zachovaní váhy a hrúbky dvojskla.

 

Mám nové plastové okno a premýšľam nad presklením. Oplatí sa do neho vložiť lepšie dvojsklo alebo trojsklo?

Výmena skiel závisí len na vás a spravidla by sa mala odvíjať od vašej spokojnosti. Mnoho zákazníkov sa na základe bezplatnej a nezáväznej kalkulácie rozhodne pre vloženie lepšieho dvojskla alebo trojskla kvôli roseniu okien, ktoré so sebou prináša problémy s plesňami. Ďalším dôvodom býva úspora energie a tepla. Nielen, že sa presklením zbaví nepríjemného chladu a v lete zbytočného prehrievania, ale tiež zníži hluk zvonku a ušetrí niekoľko tisíc korún ročne za vykurovanie.

 

Existuje spôsob, ako zistiť mieru tepelnej izolácie dvojskla? 

Dvojsklá zvyčajne nebývajú dostatočne izolované, ak:

  • sa v interiéri v zimnom období (chladnom počasí) neprimerane rosia (zahmlievajú),
  • sa v interiéri v letných mesiacoch prehrievajú,
  • cítite chlad prestupujúci skrz sklá,
  • sa rosí (zahmlieva) v priestore medzi sklami.

Ak u vašich dvojskiel sledujete ktorýkoľvek z vyššie spomínaných problémov, zvážte nezáväznú a bezplatnú návštevu technika. Ten odborne zhodnotí pôvodné sklo a ponúkne ideálne riešenie priamo vám na mieru.

 

Máte dostatok referencií a skúseností?

Áno. V odbore pôsobíme viac ako 15 rokov. Máme tisícky spokojných zákazníkov a to nielen po celej Českej republike, ale tiež na Slovensku i v Maďarsku. Chcete vidieť realizované zákazky priamo vo vašom okolí? Zavolajte na bezplatnú linku a my vám ich vyhľadáme. 

 

Skutočne sa mi už sklá nebudú rosiť?

Áno, dvojsklá riziko rosenia minimalizujú! Rosenie skiel je, zjednodušene povedané, závislé od teploty povrchu skla smerom do miestnosti a miere vzdušnej vlhkosti. Preto je potreba vzdušnú vlhkosť udržiavať na odporúčanej hodnote 50-55%. Dvojsklo následne dosahuje dostatočných izolačných parametrov. Dôležité je tiež umiestnenie vykurovacieho telesa pod oknom tak, aby prúd stúpajúceho teplého vzduchu zohrieval sklá.

 

Vymieňate tiež sklo v strešnom okne?

Samozrejme. Výmena skiel v strešných oknách je bežnou praxou mnohých výrobcov. Vždy sme schopní nájsť vhodné riešenie na mieru. Pre bližšie informácie volajte na bezplatnú linku alebo si dohodnite zadarmo nezáväznú návštevu nášho technika. 

 

Bývam v pamiatkovej zóne a mám špaletové okná. Dokážete mi ponúknuť nejaké riešenie lepších skiel?

Áno, celkom iste. S výmenou skiel u špaletových okien v pamiatkovej zóne máme bohaté skúsenosti. Výmenu skiel vykonávame metódou frézovania drážky. Podľa prianí a potrieb zákazníka potom odporučíme tmel, ktorý bude s perfektnými vlastnosťami odolávať poveternostným vplyvom. 

Využite nezáväznej návštevy nášho technika. Ten zadarmo navrhne riešenie, ktoré bude vyhovovať požiadavkám pamiatkového úradu.

 

Mám okná na juh a moja miestnosť je v lete permanentne prehriata. Máte pre mňa riešenie? 

Áno. V našej ponuke nájdete rôzne typy okien podľa vašich potrieb. V tomto prípade odporúčame zákazníkom najčastejšie dvojsklo so špeciálnou fóliou, ktorá je vypnutá v priestore medzi sklami s hodnotou prestupu tepla len Ug = 0,6W/m2K. Toto špeciálne dvojsklo prepustí iba 34% solárneho tepla a menej ako 0,5% UV žiarenia (pre porovnanie bežné dvojsklo Ug =1,1W/m2K prepustí 63% solárneho tepla a 33,7% UV).

 

Rozmýšľam nad presklením starších plastových alebo eurookien. Oplatí sa to?

Áno, rozhodne sa to oplatí. Veľká časť starších okien či eurookien majú zachovalé rámy, ale zastarané sklá bránia úspore tepla a energií. Len výmenou starých skiel môžu zákazníci ušetriť až niekoľko tisíc ročne a výrazne tak modernizovať svoje okná.

 

Môžete mi zaručiť, že bude montáž vykonaná odborne? 

Sme si vedomí toho, že bez poctivých, odborných a komunikatívnych zamestnancov by sme nemali spokojných zákazníkov. Všetkých zamestnancov vyberáme starostlivo podľa najprísnejších požiadaviek. Pracujú u nás len kmeňoví zamestnanci slovenskéj  alebo českej národnosti, ktorých pravidelne školíme.

 

Koľko ma presklenie bude presne stáť? Môžem niekde nájsť cenník?

Ceny sú individuálne, závisia predovšetkým od stavu okien a potrieb zákazníka. Ak chcete poznať cenu presklenia, dohodnite si informatívnu, nezáväznú a bezplatnú návštevu technika priamo u vás doma. Technik bude brať do úvahy vaše priania, potreby a tiež finančné možnosti. Na základe návštevy vám navrhne najvhodnejšie riešenie.

Nikola Podhorná
Nikola Podhorná
Spýtajte sa na čokoľvek alebo nám napíšte pre bezplatnú návštevu technika:
Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov.
Izolačné dvojsklá
Dnes zľava 30%
pri odoslaní
formulára
Návšteva naším technikom
je u vás úplne zadarmo.
Pripravíme vám kalkuláciu
rýchlo a nezáväzne.

Copyright © 2023 - Rosenie okien EU - Tento web používa cookies. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas. Zásady ochrany osobných údajov.

Realizácie vykonávame po celej SR najmä: Bratislava, Trenčín, Žilina, Ružomberok, Poprad, Zvolen, Nitra, Nové Zámky, Lučenec, Trnava, Dunajská Streda, Levice, Piešťany, Martin, Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica, Prievidza, Topolčany, Levice, Považská Bystrica, Senec.